Hodepine

Hodepine

75% av alle som oppsøker lege for hodepine sliter med spenningshodepine. 10% av de med spenningshodepine sliter også med migrene.

Både nakken og skuldrene er et område med mye muskulatur, nerver og ledd. Det belastes mye i hverdagen ved pc jobbing, trening, løfting og holdning, og er et svært vanlig problemområde.

Vanlige symptomer hos de som oppsøker oss:

  • Smerter i pannen
  • Smerter rundt hodet
  • Smerter i bakhodet
  • Hjelmfølelse eller følelsen av en stram strikk rundt hodet
  • Kan bli kvalm og uvel
  • Smertene øker ofte utover dagen
  • Stramhetsfølelse fra skulder og opp i nakken
  • Verkende følelse i nakke og skuldre
  • Strålende smerter ut i arm

 

[/spb_row]

Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

Navn: Linn Skaar Johansen
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, mammatrener og muskelterapeut
Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Tine Oppedal
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, personlig trener og mammatrene
Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Helene Victoria Ausland
Stilling: Osteopat D.O MNOF og mammatrener
Kontakt: helene@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Siri Johansen
Stilling: Kiropraktor MNKF og mammatrener
Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Cathinka Devor Lunde
Stilling: Jordmor, akupunktør og yogainstruktør
Kontakt: cathinka@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Mari Rudin Resaland
Stilling: Fysioterapeut MNFF og trener
Kontakt: mari@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Bettina Tømte
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, muskelterapeut og trener
Kontakt: bettina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

X