Hodepine

Hodepine

75% av alle som oppsøker lege for hodepine sliter med spenningshodepine. 10% av de med spenningshodepine sliter også med migrene.

Både nakken og skuldrene er et område med mye muskulatur, nerver og ledd. Det belastes mye i hverdagen ved pc jobbing, trening, løfting og holdning, og er et svært vanlig problemområde.

Vanlige symptomer hos de som oppsøker oss:

  • Smerter i pannen
  • Smerter rundt hodet
  • Smerter i bakhodet
  • Hjelmfølelse eller følelsen av en stram strikk rundt hodet
  • Kan bli kvalm og uvel
  • Smertene øker ofte utover dagen
  • Stramhetsfølelse fra skulder og opp i nakken
  • Verkende følelse i nakke og skuldre
  • StrĂĄlende smerter ut i arm

 

[/spb_row]

Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

Navn: Linn Skaar Johansen
Stilling: Osteopat og trener
Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Tine Oppedal
Stilling: Osteopat, trener og forfatter
Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Siri Johansen
Stilling: Kiropraktor og trener
Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Mari

Navn: Mari Rudin Resaland
Stilling: Fysioterapeut og trener
Kontakt: mari@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Bettina Tømte
Stilling: Osteopat og trener
Kontakt: bettina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: MĂ©lanie Chamorel Astrup
Stilling: Osteopat og muskelterapeut
Kontakt: melanie@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Angelina Ettinger
Stilling: Osteopat, muskelterapeut, hypopressiv trener, yogalærer og operasjonssykepleier
Kontakt: angelina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Zoé Boulloud
Stilling: Osteopat, hypopressiv trener og legestudent
Kontakt: zoe@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time