Etter fødsel

Etter fødsel

I 9 måneder har du nå gått gravid og kroppen din har vært gjennom store endringer.
Under en vaginal fødsel tøyes bekkenbunnen hele 300% og 92% sliter med inkontinens 12 uker etter fødsel. 5-7 år etter fødsel sliter 44,6% fortsatt med inkontinens.
VI ønsker å fremme god bekkenhelse hos kvinner etter fødsel og informere til riktig bruk, belastning og trening i tiden etter for å unngå eventuelle senplager.
Våre terapeuter jobber tverrfaglig og vil ta en individuell vurdering av dine plager for å vurdere hvilken behandling vi tror vil gi deg de beste resultatene.

Vanlige årsaker til å oppsøke oss:

 

Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

Navn: Linn Skaar Johansen
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, mammatrener og muskelterapeut
Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Tine Oppedal
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, personlig trener og mammatrene
Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Helene Victoria Ausland
Stilling: Osteopat D.O MNOF og mammatrener
Kontakt: helene@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Siri Johansen
Stilling: Kiropraktor MNKF og mammatrener
Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Cathinka Devor Lunde
Stilling: Jordmor, akupunktør og yogainstruktør
Kontakt: cathinka@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Victoria Øien
Stilling: Psykolog
Kontakt: victoria@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

X