Smerter i benet

Smerter i benet

Smerter og stivhet i nakken er svært vanlig. Nakkesmerter forekommer hos 30-50% av den voksne befolkning i løpet av et år. Kvinner er mest rammet og det er økende hyppighet med alderen. Akutte anfall er hyppigst hos unge voksne og tilbakevendende perioder med smerter er vanlig helt fra 20-års alderen.

Smertene kan sitte i nakkevirvlene, gĂĄ opp mot hodet eller ut pĂĄ toppen av skuldrene. Noen tilstander som for eksempel nakkeprolaps kan ogsĂĄ gi smerter ogsĂĄ ut i armene og fingrene.

Stramme og ømme nakkemuskler er den hyppigste årsaken til nakkesmerter og skyldes gjerne arbeidsbelastning, stress eller psykososial belastning.

Vanlige årsaker til å oppsøke oss:

  • Akutte og langvarige nakkesmerter
  • Stramme og ømme nakkemuskler
  • Nakkestivhet
  • Nakkekink
  • Nakkeprolaps
  • Nakkesleng (wiplash)
  • Nakkehodepine (cervikogen hodepine)

 

Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

Navn: Linn Skaar Johansen
Stilling: Osteopat og trener
Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Tine Oppedal
Stilling: Osteopat, trener og forfatter
Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Siri Johansen
Stilling: Kiropraktor og trener
Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Mari Rudin Resaland
Stilling: Fysioterapeut og trener
Kontakt: mari@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Bettina Tømte
Stilling: Osteopat og trener
Kontakt: bettina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: MĂ©lanie Chamorel Astrup
Stilling: Osteopat og muskelterapeut
Kontakt: melanie@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Angelina Ettinger
Stilling: Osteopat, muskelterapeut, hypopressiv trener, yogalærer og operasjonssykepleier
Kontakt: angelina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Zoé Boulloud
Stilling: Osteopat, hypopressiv trener og legestudent
Kontakt: zoe@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time