Gravide

Gravide

Under et svangerskap skjer det store endringer i kroppen, både strukturelt og hormonelt.
Bekkenet og ryggen er de områdene som får den største belastningen og man er da avhengig av god funksjon og riktig mengde belastning.
Dersom du opplever smerter eller ubehag under svangerskapet kan vi hjelpe deg til god muskel- og leddfunksjon, og eventuelt tilrettelegging i hverdagen så du får tilpasset belastning både på jobb og i hverdag.
Våre terapeuter jobber tverrfaglig og vil ta en individuell vurdering av dine plager for å vurdere hvilken behandling vi tror vil gi deg de beste resultatene.

Vanlige årsaker til å oppsøke oss:

  • Korsryggsmerter
  • Bekkenrelaterte plager (bekkenlåsning/bekkenløsning)
  • Symfysesmerter
  • Lyskesmerter
  • Væskeansamling i kroppen
  • Karpal tunnel syndrom
  • Pustebesvær
  • Halsbrann
  • Kvalme
  • Bekkenbunnstrening
  • Treningsveiledning
  • Gravidmassasje
  • Veiledning hos jordmor

 

Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

Navn: Linn Skaar Johansen
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, mammatrener og muskelterapeut
Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Tine Oppedal
Stilling: Osteopat D.O. MNOF, personlig trener og mammatrene
Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Helene Victoria Ausland
Stilling: Osteopat D.O MNOF og mammatrener
Kontakt: helene@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Siri Johansen
Stilling: Kiropraktor MNKF og mammatrener
Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Cathinka Devor Lunde
Stilling: Jordmor, akupunktør og yogainstruktør
Kontakt: cathinka@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Victoria Øien
Stilling: Psykolog
Kontakt: victoria@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

X