Piriformis syndrom

Piriformis syndrom

Piriformis syndrom vil si at piriformis muskulaturen i setet er for stram og klemmer på hovednerven til benet. Denne har sitt forløp fra korsryggen, ut i setet og går under piriformis muskelen. Det kan føre til lokale smerter i setet, strålende smerter ned på baksiden av låret og videre helt ned i hælen og foten.

Vanlige symptomer ved piriformis syndrom:

  • Smerte, stramhet, prikking, svakhet eller nummenhet i setet- og hofteregionen som kan strĂĄle opp i ryggen, i setet, ned pĂĄ bakside av lĂĄret og ned i leggen
  • Smerter og en stramhetsfølelse i setet ved langvarig sitting
  • Smerter og ømhet midt pĂĄ setet

 

Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

Navn: Linn Skaar Johansen
Stilling: Osteopat og trener
Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Tine Oppedal
Stilling: Osteopat, trener og forfatter
Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Siri Johansen
Stilling: Kiropraktor og trener
Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Mari Rudin Resaland
Stilling: Fysioterapeut og trener
Kontakt: mari@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Bettina Tømte
Stilling: Osteopat og trener
Kontakt: bettina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: MĂ©lanie Chamorel Astrup
Stilling: Osteopat og muskelterapeut
Kontakt: melanie@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Angelina Ettinger
Stilling: Osteopat, muskelterapeut, hypopressiv trener, yogalærer og operasjonssykepleier
Kontakt: angelina@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time

Navn: Zoé Boulloud
Stilling: Osteopat, hypopressiv trener og legestudent
Kontakt: zoe@oslokvinnehelsesenter.no
Bestill time