Bekkensjekk etter fødsel

Bekkensjekk etter fødsel

I Norge får alle kvinner tilbud om en 6 ukers kontroll hos fastlegen etter fødsel. Det er for mange kanskje tilstrekkelig, men vi savner fokuset på det funksjonelle – altså hvordan står det til med bekkenbunnen, vondter i korsrygg eller bekkenleddene? Gjør jeg knipeøvelser riktig? Hvorfor bør jeg knipe? Er magemusklene minkfortsatt delt? Hvor lang tid tar det før de vokser sammen igjen? Og er det noe jeg bør unngå å gjøre? Når kan jeg starte å trene? Er det vanlig å lekke litt når jeg ler?

Ja det er mye vi lurer på og vi er alle forskjellige med ulike kropper, utgangspunkt og fødselsopplevelse, dekan det være godt å ha noen å snakke med i ettertid.

Hos oss får du kontroll etter fødsel hos jordmor kombinert med en funksjonell undersøkelse av bekken, mage og rygg hos osteopat, fysioterapeut eller kiropraktor.

Du får også veiledning til det du måtte trenge – alt fra trening, amming, prevensjon, mammalivet og smerter.

Vanlige symptomer hos de som oppsøker oss:

  1. gå inn på vår online booking
  2. velg «bekkensjekk hos jordmor 30 min»
  3. velg deretter «bekkensjekk hos terapeut 30 min»
  4. du kan enten sette opp disse to halvtimene på samme dag etter hverandre dersom det er ledig. Finner du ikke ledig time kan du sende oss en mail ved å fylle ut skjema under så kontakter vi deg

    Disse terapeutene kan hjelpe deg med dette

    Navn: Linn Skaar Johansen
    Stilling: Osteopat D.O. MNOF, mammatrener og muskelterapeut
    Kontakt: linn@oslokvinnehelsesenter.no
    Bestill time

    Navn: Tine Oppedal
    Stilling: Osteopat D.O. MNOF, personlig trener og mammatrene
    Kontakt: tine@oslokvinnehelsesenter.no
    Bestill time

    Navn: Helene Victoria Ausland
    Stilling: Osteopat D.O MNOF og mammatrener
    Kontakt: helene@oslokvinnehelsesenter.no
    Bestill time

    Navn: Siri Johansen
    Stilling: Kiropraktor MNKF og mammatrener
    Kontakt: sirij@oslokvinnehelsesenter.no
    Bestill time

    Navn: Cathinka Devor Lunde
    Stilling: Jordmor, akupunktør og yogainstruktør
    Kontakt: cathinka@oslokvinnehelsesenter.no
    Bestill time

    Navn: Mari Rudin Resaland
    Stilling: Fysioterapeut MNFF og trener
    Kontakt: mari@oslokvinnehelsesenter.no
    Bestill time

    X